Witajcie w kolejnym odcinku poświęconym historii linii MKS. Dziś przybliżę Wam linię 212, która została uruchomiona 1 września 2020 roku. Początkowo kursy linii prowadziły tylko do Błędowej Zgłobieńskiej, lecz z czasem trasę wydłużono do Nosówki, zapewniając mieszkańcom większej liczby miejscowości wygodne połączenie z Rzeszowem.

Autobusy linii 212 odjeżdżają z Dworca Głównego PKS w Rzeszowie przy ul. Grottgera, z szóstego stanowiska. Kursy realizowane są od poniedziałku do piątku i oznaczone symbolami:

  • wR – kursuje wyłącznie w dni robocze,
  • D – kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt,
  • g – nie kursuje 24 grudnia,
  • m – nie kursuje 24 i 31 grudnia.

Trasa przejazdu:
Rzeszów D.A. – Krakowska – Świlcza – Trzciana – Błędowa Zgłobieńska – Nosówka, Pętla.

Linia 212 jest typowym przykładem trasy podmiejskiej, która łączy mniejsze miejscowości z centrum Rzeszowa, jednocześnie dostosowując się do rytmu dnia roboczego i potrzeb lokalnych społeczności.

Za udostępnienie zdjęcia dziękuję koledze: Daniel Nastyn

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.hrkm.rzeszow.pl i naszego profilu na Instagramie, również zapraszamy do odwiedzenia i dodawania fotografii autobusów na Grupa Historia Rzeszowskiej Komunikacji Miejskiej .

Dziękuję za uwagę.

Również jestem autorem zdjęcia.

Adam Wielgosz / Pasjonat autobusów i autokarów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *