Witajcie w kolejnym odcinku poświęconym historii linii MKS. Dziś przybliżę Wam linię 212, która została uruchomiona 1 września 2020 roku. Początkowo kursy linii prowadziły tylko do Błędowej Zgłobieńskiej, lecz z czasem trasę wydłużono do Nosówki, zapewniając mieszkańcom większej liczby miejscowości wygodne połączenie z Rzeszowem.
Autobusy linii 212 odjeżdżają z Dworca Głównego PKS w Rzeszowie przy ul. Grottgera, z szóstego stanowiska. Kursy realizowane są od poniedziałku do piątku i oznaczone symbolami:
- wR – kursuje wyłącznie w dni robocze,
- D – kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt,
- g – nie kursuje 24 grudnia,
- m – nie kursuje 24 i 31 grudnia.
Trasa przejazdu:
Rzeszów D.A. – Krakowska – Świlcza – Trzciana – Błędowa Zgłobieńska – Nosówka, Pętla.
Linia 212 jest typowym przykładem trasy podmiejskiej, która łączy mniejsze miejscowości z centrum Rzeszowa, jednocześnie dostosowując się do rytmu dnia roboczego i potrzeb lokalnych społeczności.
Za udostępnienie zdjęcia dziękuję koledze: Daniel Nastyn
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.hrkm.rzeszow.pl i naszego profilu na Instagramie, również zapraszamy do odwiedzenia i dodawania fotografii autobusów na Grupa Historia Rzeszowskiej Komunikacji Miejskiej .
Dziękuję za uwagę.
Również jestem autorem zdjęcia.
Adam Wielgosz / Pasjonat autobusów i autokarów

