Witajcie w kolejnym poście poświęconym historii linii MKS. Dzisiaj linia 602, która łączy Chałupki Piskorowickie, Leżajsk, Sokołów Małopolski oraz Rzeszów

Linia Powstała 1 stycznia 2023 roku, operatorem od początku jej istnienia do końca grudnia 2025 roku był PKS Leżajsk.

Od 1 stycznia 2026r obsługiwana jest przez PKS Rzeszów. Po zmianie przewoźnika, jej trasa uległa korekcie. Niektóre kursy zostały wydłużone do Rzeszowa i z Rzeszowa do Leżajska. „Sześćsetdwójka” w głównej mierze pełni funkcję dowozu uczniów do szkół w Leżajsku. Autobusy na tej linii można spotkać w dni robocze szkolne jak i wolne od nauki.

Autor tekstu i zdjęć Mateusz Korbecki

Avatar photo

Dariusz Bialic

Pasjonat, miłośnik, historyk, były pracownik komunikacji miejskiej w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *